TOPlist

boty - Alanky.cz


Nacházíte se: Alanky.cz»  MOŽNOSTIHISTORICKÉ OBOUVÁNÍ

Moje gotické boty VŽDY vychází z obuvi, která je nějakým způsobem doložitelná. (boty byly objeveny v knize, spatřeny v muzeu, knize, na obraze, nebo na kresbě z vykopávek.)

Ovšem vzory se přizpůsobují Vašim přáním – přání našich zákazníků.

Pokud vyrobím botu striktně podle historické předlohy – za předpokladu, že lze vyčíst opravdu detaily zpracování a střihu – rapidně se navýší cena bot. Jde o přísnou ruční výrobu kdy každý steh, každý záhyb je zpracován bez pomoci strojů, a proto trvá podstatně delší dobu. Musí se používat jiné materiály – od nití počínaje u kůže konče.

Takové boty patří svým způsobem do „luxusní obuvi“, kterou také vyrábíme. Počítejte ale, že boty pak nestojí 2000, ale například 8000 korun českých. Asi proto chodili ve středověku obuté jen vyšší vrstvy.

Další problém u těchto bot, je pro nás – novodobce – nepohodlnost.

Tenkrát se opravdu příliš nepozastavovali nad volnými kotníky, botami o číslo většími, holení co připomínala konev,nebo špatně se prozívající botou. Co bylo volné se omotalo koženou šňůrkou, špice se vycpala, co bylo malé se už nezouvalo . Boty pravo-levé jsou ukázkou absolutní nepohodlnosti a tlačení "kde to jde" . U otevřených nártů a hlubokých průstřihů zase počítejte s vpadáváním kamínků a vody. Kožené knoflíky slouží dobře, ale oproti kovovým nebo rohovinovým popř.dřevěným knoflíkům, mají mnohem kratší životnost.

Naše zhýčkané nožky potřebují obuv dobře padnoucí a oči potřebují obuv líbivou.

To mohu zajistit, ale na historický střih se musí např. udělat šev navíc,(aby boty necestovaly na noze) a gumová podešev v barvě kožené je přeci jen praktičtější na naše povrchy a po ochození bez problémů opravitelná. Navíc se dá pořídit v různých tloušťkách, tvrdostech i barvách.

KOŽENÉ podešve doporučuji účinkujícím výhradně na podiích a tanečníkům v sálech. KOŽENÁ podešev je dobová – hezká – ale jen do prvního deště, nebo do přejití po čerstvě rozbahněné louce. ( v tomto případě se ani nedá obuv reklamovat)

Také se našim nohám chodí lépe v botách s podšívkami a výztuhami ve špici a v patě, které do bot s historickým střihem nepatří a technicky ani není možné vložit. (např. obracené boty)

Přitom opatky brání bortění pat a tužinka zase deformování špičky - v dnešní době samozřejmost. Podšívka zase saje pot a ještě obuv zpevňuje – také samozřejmost.

Takže záleží na uvážení každého z Vás, jakou obuv si vyberete.

Prosím zvažte pečlivě účel, ke kterému budou boty ALANKY používány a hlavně míru dobovosti, kterou budete požadovat a v které se Vám bude obstojně vystupovat.

Jsem k dispozici na tel. 776709059 a na mailu: a_kvasnicka@volny.cz

Rád se s Vámi o problému pobavím, abychom předešli možným nepříjemnostem.

BOTY MĚ BAVÍ, JSOU MÝM VELKÝM KONÍČKEM. MÁM RÁD NOVÉ VZORY – NOVÉ VÝZVY, SNAŽÍM SE O PRECIZNOST A KVALITU. ALE JSEM JEN ČLOVĚK A PŘEDVÍDAT PŘÁNÍ, NEBO ČÍST MYŠLENKY PROSTĚ NEUMÍM.


Takže komunikujte – pište, volejte, mailujte ……

CO SI MŮŽETE ZVOLIT U GOTICKÝCH BOT

VELIKOSTvlastně nejsme omezeni velikostně. Jako bezproblémové jsou vel. 36 – 48. Základní sortiment, ale máme až do velikosti 53. U těchto extremních velikostí, Vás však musíme kontaktovat.

- s příplatkem – velikosti od čísla 46 – .. + 200kč

Pokud si objednáváte obuv podle velikostního čísla a víte nějakém drobném problému – špatná ohebnost kotníků, široké lýtko, vysoké, nebo úzké nárty, kůstky na chodidlech, atd. … prosím OZNAMTE nám jej. V případě potřeby Vás zkontaktujeme. Přizpůsobíme tomuto problémku šablonu při výrobě a boty Vám zase o něco lépe padnou.

Na tyto problémy upozorněte i při braní mír.

BARVA bez příplatku – u některých vzorů jsou uvedeny možnosti barev – nedejte na ně. Pokud potřebujete doladit kostým, stačí zaslat kousek látky a my najdeme kůži barevně nejpodobnější. Barva nemůže být úplně stejná.             Ale předem nás o tomto požadavku informujte. Pokud máte zájem o boty z látky – tu si musíte dodat. O ceně se pak domluvíme.

ŠPIČKAbez příplatku – ostrá, polokulatá, kulatá

MANŽETAbez příplatku – viz foto

PODEŠEV s příplatkem – podešev kožená +300kč

podešev kožená s podbitím +800kč


CO SI MŮŽETE ZVOLIT U BAROKNÍ OBUVI

VELIKOSTvlastně nejsme omezeni velikostně. Jako bezproblémové jsou velikosti 36 – 48. Základní sortiment, ale máme až do velikosti 53. U těchto extremních velikostí, Vás však musíme kontaktovat.

- s příplatkem – velikosti od čísla 46 – .. + 200kč

Pokud si objednáváte obuv podle velikostního čísla a víte nějakém drobném problému – špatná ohebnost kotníků, široké lýtko, vysoké, nebo úzké nárty, kůstky na chodidlech, atd. … prosím oznamte nám jej. V případě potřeby Vás zkontaktujeme. Přizpůsobíme tomuto problémku šablonu při výrobě a boty Vám zase o něco lépe sednou.

Na tyto problémy upozorněte i při braní mír.

BARVA bez příplatku – u některých vzorů jsou uvedeny možnosti barev – nedejte na ně. Pokud potřebujete doladit kostým, stačí zaslat kousek látky a my najdeme kůži barevně nejpodobnější. Málo kdy je barva úplně stejná. Ale předem nás o tomto požadavku informujte.

ŠPIČKA-bez příplatku- barokní kulatá, nebo hranatá.

PODPATEK -bez příplatku- výška a tvary viz foto v kategoriích.

PODEŠEV - s příplatkem - podešev kožená se skládaným koženým podpatkem +500kč

- podešev kož., skl.podpatek a podbití +1000kč

MOTÝL u vysokých bot – bez příplatku – od nás jako bonus

JAZYKY bez příplatku - malý, střední, špičatý,"překlopka",

MANŽETAbez příplatku – rovný, šikmý, srdíčkový

 

CO SI MŮŽETE ZVOLIT U RENESANČNÍ OBUVI

 

VELIKOSTvlastně nejsme omezeni velikostně. Jako bezproblémové jsou vel.36 – 48. Základní sortiment, ale máme až do velikosti 53. U těchto extremních velikostí,Vás však musíme kontaktovat.

- s příplatkem – velikosti od čísla 46 – .. + 200kč

Pokud si objednáváte obuv podle velikostního čísla a víte nějakém drobném problému – špatná ohebnost kotníků, široké lýtko, vysoké, nebo úzké nárty, kůstky na chodidlech, atd. … prosím oznamte nám jej. V případě potřeby Vás zkontaktujeme. Přizpůsobíme tomuto problémku šablonu při výrobě a boty Vám zase o něco lépe sednou.

Na tyto problémy upozorněte i při braní mír.

BARVA bez příplatku – u některých vzorů jsou uvedeny možnosti barev – nedejte na ně. Pokud potřebujete doladit kostým, stačí zaslat kousek látky a my najdeme kůži barevně nejpodobnější. Barva nemůže být úplně stejná. Ale předem nás o tomto požadavku informujte.

TEXTILNÍ LEMOVÁNÍ A VSADKYvětšinou bez příplatku – u renesanční obuvi se cena odvíjí podle složitosti šití, barevnosti vsadek a také podle zpracovatelnosti textilních materiálů, které nám dodáváte.

ŠPIČKA - bez příplatku – renesanční kulatá č.139

renesanční kulatá č. 17

„volská tlama“

PODEŠEV s příplatkem – podešev kožená +300kč

 

MOŽNOSTI    „ZAKÁZKY“

Zde máte možnost si vybrat jak způsob (technologii) výroby tak jak má bota vypadat, z jakého materiálu má být ušita, jakou podešev pro ni zvolíte atd…

VZOR OBUVI – přinesete obrázek, malůvku, či právě nejoblíbenější botu.

Samozřejmě máme nějaké katalogy, ty ale slouží k inspiraci a přesnějšímu vyjádření, co si vlastně přejete. (např. chci tuto botu s kulatější špičkou, v červené barvě a zdvojenou podešví. To zapínání ať není vidět a nechci šev přes nárt)

TECHNOLOGIE – zjednodušeně

Lepená obuv – standartně odzkoušená technologie, která drží a prostě nezklame.

Lepená obuv s rámečkem – lepená obuv s přidáním ozdobného rámečku koženého, nebo gumového. Může být po obvodu celé boty, nebo jen ve Vámi určených částech.

Prošitá obuv – jde o luxusnější (a taky dražší) provedení. Všechny vrstvy obuvi jsou vzájemně spojeny šitím, které je vpraveno do podešve tak, že nemusí být vidět.

Flexiblová obuv – jde o obuv, kdy záložky svršku jsou vyhnuty ven (ne schovány dovnitř) – na podešev, přišity a tvoří přirozený rámeček po obvodu obuvi.

MATERIÁLY – obuv zhotovujeme ZÁSADNĚ z přírodní - vyčiněné kůže. Máte možnost určit barvu, sílu materiálu  (ta Vám bude doporučena podle toho na jaké nošení bude obuv určena) povrchovou úpravu (semiš, hladká kůže, nubuk, štípenka….)   a druh kůže ( hovězina, kozina, vepřovice, hadina, rejnok, …….).

PODEŠVE – mohou být kožené, gumové, kombinované, nebo pro tanečníky „chromka“

PODPATKY- tady záleží jen na Vás a zásobení trhu. Podpatky od 0 – 9 cm v klasickém provedení máme skladem. Nestandartní tvary lze vyrobit (po domluvě), ale problém je s vysokými podpatky nad 10cm. V tomto případě zkoušíme, hledáme ……

KOPYTA – máme několik desítek sortimentů kopyt. Dají se obrousit, nakládat, ale také si můžete nechat vyrobit kopyta přímo na svou nohu a ponechat si je na výrobu dalších párů.

Vlastní kopyto je nejpřímější cesta k obuvi pohodlné, padnoucí  a luxusně vypadající.

 

FOTKY NAJDETE I V KATEGORIÍCH U JEDNOTLIVÝCH OBDOBÍ.

 

 
KATEGORIE